Max Quest: Wrath of Ra
Max Quest: Wrath of Ra
Ocena
stars-empty
stars-filled
Producent
Zmienność 1
Niska
Wysoka
Informacje o grze
Bębny: 0
Linie płatne: 0
Darmowe spiny: Nie
Jackpot: Tak
RTP: 96
Rok wydania:
Zmienność
Niska
Wysoka
rating-icon Oprawa graficzna
stars-empty
stars-filled
rating-icon Opcje bonusowe
stars-empty
stars-filled
rating-icon Wrażenia podczas gry
stars-empty
stars-filled
slot-bg-img
Graj w kasynie
Graj za darmo
200% do 4000 PLN w 3 bonusach
200% do 4000 PLN w 3 bonusach

Max Quest: Wrath of Ra – Gra jakiej jeszcze nie było!

23 października ma miejsce długo oczekiwana premiera gry Betsoft Max Quest: Wrath of Ra. Biorąc pod uwagę jak wielką uwagę przykłada Betsoft do promocji tego slotu musi to być coś. Po raz pierwszy koncepcja tej gry została zaprezentowana na międzynarodowej konferencji G2E Asia w chińskim Makau w dniach 15-17 maja 2018. Można było wówczas zobaczyć wersję demonstracyjną Max Quest: Wrath of Ra i prawdopodobnie w nią pograć. Betsoft uchylił także rąbka tajemnicy na konferencji iGB Live!, gdzie kilku wyselekcjonowanych uczestników mogło w pełni doświadczyć zabawy na tym automacie. Sekret, którym Betsoft otoczył swoją grę sprzyja tworzeniu domysłów na jej temat i sprawia, że wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani jej premierą. Betsoft nie udostępnił jeszcze wersji gry za darmo, co jeszcze bardziej podsyca ciekawość i wzbudza zainteresowanie nowym produktem.

Wygląd i oprawa graficzna

Automaty do gry Betsoft zachwycają trójwymiarową grafiką i ścieżką dźwiękową tak dobrą, że mogłaby być puszczana w kinie. Spodziewamy się podobnej jakości w Max Quest: Wrath of Ra. Tym razem Betsoft zamierza posunąć się o krok dalej i stworzyć grę, która wychodzi poza ramy klasycznego automatu do gry online. Znaczny progres w produkcji gier Betsoft widzimy w ostatnich kreacjach, chociażby gier takich jak: The Golden Owl of The Athena, czy Dragon Kings, automacie inspirowanym kulturą Dalekiego Wschodu. Teraz czas na grę, która ma zrewolucjonizować cały rynek igamingowy.

Nowoczesny wygląd gier Betsoft zawdzięczamy systemowi VAULT, który umożliwia niezwykłą jakość gier i zadziwiająco szybki dostęp do największego na świecie katalogu slotów online w wersji stacjonarnej i mobilnej. Widać to już w ostatnich produkcjach Betsoft: Legends of the Nile, Sugar Pop2, Reels of Wealth. Gry te różnią się nieco od wyżej wymienionych, inaczej mówiąc są jeszcze lepsze. Wynika to z użycia rewolucyjnego systemu SHIFT, który nie tylko umożliwia stworzenie gry o wyśmienitej jakości na wielu platformach w formie niewiarygodnie lekkiej (chodzi o wielkość plików).

Bazując na systemie SHIFT Betsoft stworzył grę, która ma być inna niż wszystkie. No właśnie, o czym jest Max Quest: Wrath of Ra? Pozwoli on graczom eksplorować starożytne egipskie piramidy, walczyć z przerażającymi stworami, które zamieszkują grobowiec. Na końcu drogi czeka nagroda: ukryte skarby faraonów.

Gra wygląda bardzo oryginalnie i na pewno nie zobaczymy w niej 5 bębnów, czy innych elementów przypominających automaty online. Max Quest: Wrath of Ra to połączenie gry zręcznościowej (choć nie potrzeba tu żadnych umiejętności, chodzi raczej o koncept) z RPG-iem, w którym odgrywamy rolę bohatera. Dlatego to jak wygląda gra w niczym nie przypomina automat online. Widzimy za to komnaty pełne skarbów i potworów, które należy wyeliminować! Cóż to za gra!

Opcje bonusowe

W zamierzeniu Betsoft gra ta ma znacznie wyjść poza klasyczny automat online. Koncept jest taki, że Max Quest będzie zawierała elementy RPGów (Role Playing Game), w której wcielamy się w bohatera i kreujemy własny awatar. Gra ma więc skupiać się na zdobywaniu artefaktów, kolejnych poziomów i osiągnięć, oraz współzawodnictwie (wygląda na to, że w grze będzie mogło uczestniczyć wiele osób). Betsoft zapowiada obecność listy zwycięzców w grze, wiec domyślamy się, że będzie ona polegała na rywalizacji. Jeszcze nie jest pewne, czy gracze będą mogli łączyć się w zespoły, ale z pozoru przypomina to koncepcję turnieju. Dzięki temu gra wciągnie Cię jak nigdy dotąd!

Max Quest: Wrath of Ra będzie zawierało także elementy klasycznej strzelanki. Mimo to gra nie wymaga żadnych umiejętności. Jest to gra podobnie jak inne automaty z góry określonym prawdopodobieństwem wygranej i elementem losowym. RTP, czyli zwrot dla gracza wynosi 96%, czyli tyle samo, co w przypadku większości gier NetEnt.
W Max Quest: Wrath of Ra nie znajdziemy zatem typowych opcji bonusowych, które występują w video slotach. Mamy zatem inne elementy pochodzące z innych gatunków gier na PC. Opieszemy zatem jak grać w Ma Quest: Wrath of Ra i jak działa mechanika tej gry.

Mechanika gry

max quest mumia wróg

Gra polega na strzelaniu do wyznaczonych celów, ktore pojawią się na ekranie. Gracz wybiera cel za pomocą myszki, lewym kliknięciem myszy wyzwala pocisk. Każdy oddany strzał to jeden zakład za określoną stawkę. Na czym polega element losowy gry? Pocisk zniszczy wroga lub nie. W pierwszym przypadku gra zwraca stawkę na Twoje konto (wygrana). Jeśli wróg nie zostanie unicestwiony tracisz ją. (przegrana). W pzypadku chybionego strzału, kula będzie odbijała się tak długo aż trafi w jakiś. Jeśli gracz oddał wystrzał, w którym nie było celu do osiągnięcia, gra zwróci stawkę.

Po stworzeniu awatar gracz ma dostęp do pokoi, w których ukryto skarb. W grze może uczestniczyć równocześnie 6 osób, które współzawodniczą o wygrane i ukryte nagrody. Przypomina to nieco bardzo modny ostatnio social gaming, gdzie gracze z różnych miejsc na świecie łączą się w grze online.
Przydzielanie pokoi zależy od tego, ile gracz wydał na zakup pocisków i broni i wartości zakładów. Kwota, którą wydał gracz na zakup pocisków zostanie odjęta z salda na koncie gracza. Dodatkowe pociski mogą zostać zakupione podczas przerwy między rundami lub w trakcie gry.

Gracz strzela do wrógów: mumi i skarabeuszy. Te poruszają się po ekranie według trajektorii, która jest wybierana losowo przez grę. Wrogowie w grze są podzieleni na Common Enemies (zwyczajnych), oraz Special Enemies (specjalnych). Podczas gdy pierwsi oferują standardowe nagrody, wrogowie specjalni mają znacznie większą wartość. Reborn Mumie (zrodzona na nowo mumia) jest generowana losowo przez grę i zapewnia znacznie wyższe wygrane i wyższą zmienność gry.
Najwyższa wygrana jaką można uzyskać za zestrzelenie takiego przeciwnika to 100x stawka zakładu (koszt pocisku)! Zniszczenie Reborn Mumie może zająć ci od kilku do kilkunastu pocisków. Im więcej jednak ich zużyjesz na jej zabicie, tym większa wygrana.

God Event – to rodzaj przeciwnika, który może pojawić się na zakończenie rundy, keidy wszyscy pozostali wrogowie zostali wyeliminowani lub opuścili grę. God Event to przeciwnik, którego należy zabić wspólnymi siłami, gracze więc łączą się we wspólnym celu. Wyeliminowanie God Event daje wielką wygraną, która jest rozdzielana pomiędzy wszystkich zgodnie z ich zaangażowaniem w grę. Im więcej oddanych wystrzałów w rundzie, tym większa nagroda Ci przypadnie.

max quest awatar

Broń

Podczas oddawania pocisków na początku gry strzelamy używając standardowej broni. Bywa, że wyeliminowanie wroga jest nagradzane bronią specjalną. Ma ona silniejsze pociski (pozwalają na szybsze zabicie wroga) i działają one na zasadzie darmowych spinów (za wystrzał nie jest pobierana stawka). Każda z broni ma inną moc i ilość naboi.

Nagrody i skarby

Bywa, że wyeliminowany wróg nagradza gracza punktami doświadczenia (EP). Te pozwalają mu wskoczyć na wyższy poziom i liczą się podczas tworzenia listy zwycięzców w rundzie. Również nagrody, które gracz zbiera odblokują kolejne poziomy doświadczenia. Uzbieranie grupy danego typu skarbów, czy artefaktow również nagrodzi gracza punktami doświadczenia. Wszystkie zebrane artefakty, czy wyeliminowani wrogowie zostają dodani do historii gry na koncie gracza.

Tabela zwycięzców

Wygląda na to, że Max Quest będzie oferował tabele zwycięzców, w których można sprawdzić jaką pozycję zajeliśmy w grze. Pozycja ta będzie zależała od punktów doświadczenia (EP), które zebrał gracz w danej rundzie. Narodą za uzyskanie wysokiego miejsca na liście może być nagroda z puli tabeli wygranych lub zmiany kosmetyczne awatara, gotówka, bonusy kasynowe, etc. Operatorzy kasyn bedą mogli dostosować nagrody do tabeli zwycięzców (cashback, bonusy, darmowe siny etc.). W jaki sposób tworzona jest tabela wygranych? Działa to troszkę jak jakpot: 2% ze wszystkich zakładów wędruje do puli nagród, która zostanie rozdana zgodnie z listą zwycięzców w danej rundzie.

Na początku gry tworzymy swojego awatara i wybieramy ustawienia, które będą regulowały naszą dalszą grę. Oto jak wygląda interfejs gry:

Koszt jednego pocisku (inaczej stawka jaką będzie kosztowało nas wystrzelenie jednego pocisku ze standardowej broni).
Ilość pocisków (wybór ilości pocisków, które chcemy nabyć przed rozpoczęciem gry)
Quickplay – opcja, która pozwala na szybkie dołączenie do gry. Przydziela gracza do pokoju na odpowiadającemu wykupionej ilosci pocisków.
Lista pokoi: wystarczy najechać kursorem na nazwę pokoju, by zobaczyć jakie nagrody są w nich do zdobycia.

Oprócz tego gracz może w szybki sposób przejść do listy zwycięzców (w tym tej z ubiegłego tygodnia i znaleźć się na liście). Podobnie gracz może przejść do zakładki Osiągnięcia i sprawdzić, jak wiele osiągnął w rundzie i ocenić przeciwników.

Podsumowanie i ocena

Max Quest: Wrath of Ra wydaje się być grą, która rzeczywiście zrewolucjonizuje igaming! Czy jednak przypadnie to do gustu graczom? Czy zamiast kręcenia spinów będą oni woleli strzelać do przerażających wrogów? Tego dowiemy się dopiero po premierze gry, czyli po 23 października. Brawa jednak dla Betsoft za tak odważne podejście i ryzyko, które podjął producent gry. Mamy nadzieję, że się ono opłaci!

100%, DO 140 EUR