Poker.

Poker jest dziś jedną z najbardziej popularnych gier karcianych. Możemy grać zarówno w kasynach online, jak i stacjonarnych. Jego różne warianty dają wachlarz możliwości. W tej grze celem jest wygranie pieniędzy lub żetonów od innych uczestników gry. Rozgrywana jest talią, składającą się z 52 lub innej liczby kart, w zależności od odmiany pokera. Wygrać można, kompletując najlepszy układ kart lub dzięki tak zwanemu blefowi. Właściwie nie istnieje limit graczy przy jednym stole, ale w praktyce zwykle zasiada razem do 10 osób. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś uczestnictwa w tej grze, warto zapoznać się z jej historią, zasadami gry i różnymi możliwościami grania.
stół do pokera

Historia Pokera.

Początki pokera datowane są na początek XIX wieku. Wzmianki o grze można odnaleźć w literaturze z 1829 roku. W roku 1904 został wydany pierwszy oficjalny podręcznik pokera, Praktyczny Poker” R.F. Fostera. Korzeni gry można doszukiwać się w niemieckiej grze Pochen z XV wieku. Następnie, zadomowiła się we Francji pod nazwą Poque, a jej zmodyfikowana wersja przybrała w Stanach Zjednoczonych nazwę współczesną – Poker. Nie wiadomo do końca, czy twórcy gry opierali się, tworząc jej zasady, na istniejących wcześniej grach, czy były to ich nowatorskie pomysły. Według niektórych badaczy, jest prawdopodobne, że w Pokera grali już ok. 900 roku Chińczycy. Są też inne hipotezy, dotyczące źródeł gry, wskazujące na hinduską grę „ganjifa” i inne, na staroperską grę „as nas”. Tak, czy tak, poker rozwijał się przez lata, a w 1880 roku powstał Texas Hold’em- obecnie najpopularniejszy rodzaj.

Ogólne zasady gry w Pokera.

Na początek następuje rozdanie kart uczestnikom gry. Ich zadaniem jest takie skompletowanie kart, by stworzyć jak najsilniejszy układ. Po każdym rozdaniu kart, na podstawie wartości swoich kart lub po prostu blefując, gracze licytują stawki. Mogą zastosować jedno z pięciu zagrań:

  • Postawienie – pierwszy postawiony zakład w rundzie.
  • Pas – rzucenie kart. Oznacza rezygnację z dalszej gry w rozdaniu oraz utratę wszystkich żetonów lub gotówki, które zostały przez gracza postawione w danym rozdaniu.
  • Podbicie – oznacza przebicie stawki przez jednego z graczy. Pozostali gracze muszą wyrównać, przebić lub spasować.
  • Czekanie – gracz czeka na ruch innych graczy, czyli nie pasuje ani nie przebija stawki. Ten ruch jest możliwy, gdy stawka nie jest przebita przez poprzedzającego gracza.
  • Sprawdzenie – jest to wyrównanie do stawki postawionej przez innego gracza w danej rundzie

poker

Można także zagrać va banque. Gracz, który zdecyduje się na taki ruch, odkłada do puli wszystkie posiadane żetony. Ten ruch wiąże się z dużym ryzykiem- porażka skutkuje wyzerowaniem konta gracza i przerwaniem gry.
Zwycięzcą zostaje ten gracz, który w momencie wyłożenia układów na stół, ma najwyższy wartościowo układ kart. W przypadku, gdy wszyscy gracze oprócz jednego spasują, staje się on automatycznie zwycięzcą, niezależnie od posiadanego układu kart.

Gdzie zagrać.

Obecnie oprócz kasyn stacjonarnych , coraz większą popularnością cieszą się pokerroomy w Internecie. Możemy nawet zagrać live, dzięki czemu przenosimy się do realnego studia w kasynie, bez wychodzenia z domu. W dobie szybkiego tempa życia i dużej mobilności, takie rozwiązanie wydaje się bardzo korzystne. W kasynie na żywo znajdziemy szeroki wachlarzy salonów pokera do wyboru. Warto zapoznać się z ich oferta i zakosztować tej emocjonującej formy rozrywki!